پاس یکبار دیگر شکست را تجربه کرد

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/12/17

پاس همدان 1-2 پرسپولیس تهران  

دوشنبه 16اسفند1389 

هفته بیست و پنجم لیگ برتر

ورزشگاه: شهدای قدس همدان 

تماشاگر: حدود6هزارنفر

داور: احمدصالحی  کمک ها:حسن کامرانی فر ورسول فروغی

گل: محمد نوری(34)هادی نوروزی(37)پرسپولیس ،سپهر حیدری(46-گل به خودی)پاس

اخطار: مجتبی زارعی ،محمدنوری(پرسپولیس) نادر احمدی،ابراهیم خسروی(پاس)

پاس:سامان صفا،پویا سیف پناهی،محمد ابراهیم خسروی،روزبه شاه علیدوست،حمیدکاظمی،مجید حیدری،اکمل هولماتف(80-مقدادقباخلو)،مهدی آقامحمدی(40-وحید علی آبادی)،آتور یدیگاریان،نادر احمدی وعلی سامره (58-فرهادخیرخواه)   سرمربی: محمود یاوری

 

پرسپولیس:رحمان احمدی،سپهر حیدری،علیرضا نورمحمدی، ابراهیم شکوری،سامان آقازمانی،غلامحسین بادامکی،امیر حسین فشنگچی(60-سعید حلافی-1+90سکوبرت)،مجتبی زارعی(روح الله سیف الهی)،محمدنوری،مازیار زارع وهادی نوروزی    سرمربی:علی دایی

 

شرح بازی:45

 

دقیقه نخست سرد آغاز شد ودوتیم تمایلی برای رسیدن به دروازه همدیگر نشان نمی دادند.یاوری که درسالهای اخیر غالبا در مقابل پرسپولیس نتایج خوبی کسب کرده، این بارهم امیدوار بود تا در مصاف با شاگردان شهریارتیمش را از بحران خارج سازد.پرسپولیس که نیمی از بازیکنانش به دلایل مختلف غایب بودند در 15دقیقه پایانی نیمه اول از ضعف وساده گیری بازیکنان پاس به خصوص در خط دفاعی استفاده لازم را بردند ودر دو موقعیت پیاپی خود را پیش انداختند تا باخیالی راحت به رختکن بروند.یاوری در همان نیمه نخست اقدامی روانشناسانه انجام داد.او که می دانست ممکن است هواداران پاس با این نتیجه علیه تیمشان شعار بدهند وجو را به سود سرخپوشان رقم بزنند وحید علی آبادی بازیکن بومی تیمش را به زمین فرستاد تا تماشاگران را در سنگر خودی حفظ کند.در ابتدای نیمه دوم پاس گل زد وفاصله به حداقل رسید تا امیدواری به اردوی یاران سرهنگ برگردد.فشار پاسی ها در ادامه هم تداوم یافت و فرصت هایی نصیب بازیکنان پاس شد که مهمترین آنها را علی سامره با بی دقتی از دست داد تا نشان دهد با علی 30 ثانیه فرسنگ ها فاصله دارد.بازی آرام آرام به سمت تعادل رفت ودایی عاقبت با یک پیروزی شیرین کار را به پایان برد.پرسپولیس با این پیروزی 43 امتیازی شد وبه رده چهارم رسید وپاس با 21 امتیاز همچنان قعر نشین است.سرهنگ نشان داد دیگر راه بردن پرسپولیس را هم از یاد برده است.تیم او در اوقات پایانی هیچ انضباط تیمی نداشت وگلرش گهگاه در خط میانی دیده می شد!بدنار از آن اینکه تعویض های این مربی به خصوص بیرون کشیدن سامره به نفع پرسپولیس رقم خورد.

 

 

شرح گلها:

 

(1-0)پرسپولیس: صحنه بیشتر به یک صحنه تمرینی وآموزشی شبیه بود.توپ راحتی در محوطه جریمه پاس به هوا رفت. همه نگاه کردند غیر از محمد نوری وچند ثانیه بعد ازاوسامان صفا.زمانی که گلر پاس فهمید این صحنه تمرینی نیست نوری داشت خوشحالی می کرد. یک ضربه سربی دردسر وتمام.

 

(2-0)پرسپولیس:محمد نوری پاسی خط کشی شده را در عمق دفاع پاس فرستاد. هادی نوروی آنقدر فرصت داشت تا هم کمک داور را برانداز کند وهم زاویه مناسب را بیابد. او در موقعیت تک به تک به سادگی آب خوردن دومین گل تیمش را رقم زد تا دایی کنار زمین آبی از سر راحتی خیال بنوشد.

 

(2-1)پاس:ارسال حمید کاظمی از جناح راست با پای سپهر حیدری  مدافع پرسپولیس وارد دروازه شد تا کاپیتان اصفهانی سرخ ها کمی دغدغه های سرهنگ اصفهانی را کاهش دهد.

 

 

ستاره:محمدنوری. هم گل زد وهم پاس گل داد.

 

 

اتفاق ویژه:

 

1-نحسی بازوبند سرخ.کریم باقری کاپیتان ابتدای فصل پرسپولیس به شکل عجیبی از تیمش وحتی فوتبال رفت.حقیقی وحاشیه هایش این فصل تمامی نداشتند. شیث، رویاهایش را در دادنامه های دادگاه وشکایت علیه سرمربی تیمش جستجو می کند.سپهرحیدری در مقابل الاتحاد با آن آفسایدگیری ها کمرپرسپولیس را شکست ودر این بازی هم گل به خودی زد.وجه تشابه همه این بازیکنان بازوبندی بود که این بازیکنان بر بازو و گاهی اوقات «النگو»وار بر مچ خود می بستند.

 

2- نادر احمدی بازیکن تیم فوتبال پاس همدان در جریان بازی تیمش برابر پرسپولیس تهران با علی دایی سرمربی پرسپولیس درگیری لفظی پیدا کرد که این درگیری باعث شد بازی چند دقیقه متوقف شود.در حالی که درگیری احمدی با دایی در دقیقه 82 می‌رفت به جنجالی در این بازی تبدیل شود با دخالت سایر بازیکنان و محمود یاوری سرمربی تیم پاس و روبوسی احمدی با سرمربی پرسپولیس، پایان یافت ولی داور بازیکن تیم پاس را با کارت زرد جریمه کرد.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید